Kılıçdaroğlu, 'Bizim kırmızı halımız yok' diyen esnafın önüne serdiği monta basmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sebze ve meyve toptancı halinde esnafla bir araya geldi.

Esnaf ile bir süre sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu'na, meyve ikramında bulunuldu.

Sohbet sırasında ekonomik açıdan zor durumda olduklarını ifade eden bir esnafa, Kılıçdaroğlu, güçlüklerin üstesinden hep birlikte gelinebileceğini söyledi.

ÖNÜNE SERİLEN MONTA BASMADI

Ziyaret sırasında bir esnaf, montunu Kılıçdaroğlu'nun önüne sererek, "Bizim kırmızı halımız yok" dedi ve üzerinden basarak geçmesini istedi. Kılıçdaroğlu, esnafın ısrarlı "bas" talebine, olumsuz yanıt vererek, montun üzerine basmadan geçti.

ESNAFLA "HELALLEŞME" DİYALOĞU

Öte yandan ziyaret sırasında esnaflar şikayetlerini de dile getirdiler.

“Ben de CHP’liyim ama bu helalleşme nereden çıktı’ diyen bir esnafa CHP lideri, “Toplumsal barışa ihtiyaç var” diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Elektriğe gücümüz yetmiyor. Perişanız" ifadelerini kullanan bir esnafa da "İnşallah düzelteceğiz" şeklinde karşılık verdi.

Bir başka vatandaşın "EYT'lileri gündeme getirin. Biz iş göremiyoruz." sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, "EYT'liler üzerinde duruyoruz, sıkıştırıyoruz bir an önce gelsin diye. Biraz sabır" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, hal ziyareti sırasında boş sebze kasalarının üzerine oturarak esnafla kahvaltı yaptı.

Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneğini de ziyaret eden Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ile partililer eşlik etti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A: DEDİM OLABİLİR

Kılıçdaroğlu daha sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında kullandığı, "Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim ama sen bunların kıymetini anlamadın" ifadelerine karşılık şunları kaydetti:

Şahıs bugün grup toplantısında "Bay Kemal, kadir kıymetimi bilmedi" demiş; dedim olabilir

"Dedim olabilir" ifadesini milli voleybolcu Ebrar Karakurt oynadığı reklamda dile getirmişti. 


PAYLAŞ