Tuncay Özkan: AK Partili bürokratlar gizlice yolsuzluk dosyaları getiriyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Konya’nın yerel televizyon kanalı Kanal42’de yayınlanan Sümen Altı programında gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara hukuksuz işlere imza atmamaları yönünde yaptığı çağrının ardından birçok bürokratın kendilerine ulaştığını ifade etti.

Özkan, programda şunları söyledi:

“Bize yolsuzluk dosyası getiren arkadaşlar var. Gelip bizden yardım isteyen arkadaş var. Hepsinin söylediği ortak şey şu: Aman bizim size geldiğimizi duymasınlar. Gelen yolsuzluk dosyası çok. Çok önemli mevkilerdeki insanlar genel başkanımızın çağrısından sonra imza atmadılar, atmıyorlar. Şimdi burada söylerim de yazık olur zavallılara. Genel başkanımızın çağrısından sonra ‘Ben bunu imzalamadım. Çünkü sahtekarlık var, namussuzluk var. Ben Çevre Bakanlığı’ndayım. Çünkü para var, yolsuzluk var, rüşvet var. Bana getirdiler ben imzalamadım. O yüzden beni şimdi müşavir olarak atıyorlar, benim yerime şu kişi imzalayacak’ diyenler var. Bunların hepsi bizde. Biz, bu insanları tanıyoruz.”

 


PAYLAŞ