TİP, Merkez Bankası'nın önünde eylem düzenledi

Türkiye İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü üyeleri AKP-MHP ittifakının ekonomi politikalarının halkı yokluğa sürüklediğini, ülkemizi bir felaketin eşiğine getirdiğini, ülkeyi bu hale getirenlerin yargılanacağını dile getirerek Merkez Bankası İstanbul Şubesi önünde bir basın açıklaması yaparak hükümeti derhal istifaya çağırdı.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü imzasıyla yapılan basın açıklamasının tam metni ise şöyle:

''Batırdınız, Yargılanacaksınız!

Türkiye, Saray Rejimi eliyle her geçen gün daha da yoksullaştırılıyor. Milyonlarca insan, her yeni güne daha da fakir uyanıyor. Ekonomik krizin ve iflasın sorumlusu olanlar ise “Saray”larda keyfine bakıyor, halkın gerçek sorunlarını duymazdan geliyor.

Yönetme ehliyetini tamamen kaybetmiş AKP iktidarı, kendi menfaatlerine sahip çıkmak için memleketi yıkıma sürüklüyor. Türk Lirası her geçen gün eriyor, değer kaybediyor. Türkiye tarihinin en büyük yoksulluğunu, işsizliğini, açlığını AKP döneminde yaşıyoruz.

Bu ekonomik tablonun tek kazananı ise AKP ve onun patron sınıfı oluyor. Ucuz işgücü cennetine dönüştürdükleri Türkiye’yi dilediklerince yağmalıyorlar. İşçilerin haklarını gasp ediyorlar, her gün yeni bir zam haberi veriyorlar, sonra milyonlarca emekçiden hallerine şükretmesini istiyorlar.

Değerli yurttaşlar, bize yoksulluktan ve açlıktan başka bir şey vaat etmeyen bu düzenden çıkış için Bir Yol Var. Türkiye’yi 1 dakika daha yönetme kabiliyeti kalmamış Saray’dan kurtulmak için, emekçilerin haklarına sahip çıkmak için Bir Yol Var.

Emekçi halkımıza buradan, Merkez Bankası İstanbul Şubesi’nin önünden sesleniyoruz: Batıranları yargılayacağız! Yoksullaştıranları yargılayacağız! Sizin ekmeğinizi çalanlardan hesap soracağız! Türkiye’yi yoksulluktan kurtarıp aydınlığa çıkaracağız!''


PAYLAŞ