Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben "Seni ve şürekanı seçime zorlamak için, seçim yaptırmak için elimden ne geliyorsa yapacağım" dedi.

Olağanüstü MYK toplantısının ardından basın açıklaması yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a hitaben "Yaptığı tam bir deliliktir, tam bir saçmalıktır, tam bir zırvalıktır. Bu ülkenin bir onuru var, parası var, onu bile sattın, onu bile peşkeş çektin" dedi. Kılıçdaroğlu,  "Seni ve şürekanı seçime zorlamak için, seçim yaptırmak için elimden ne geliyorsa yapacağım" ifadelerini kullandı.

CHP, döviz kurlarındaki rekor yükseliş üzerine dün olağanüstü MYK kararı almıştı. Gaziantep ve Şanlıurfa programlarını iptal edip toplantıya başkanlık eden Kılıçdaroğlu, basın açıklaması düzenledi.

Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

"ÜLKENİN BİR ONURU VAR, PARASI VAR, ONU BİLE PEŞKEŞ ÇEKTİN"

"Birilerine ülkeyi peşkeş çekiyorsun, buna isyan ediyoruz. Yaptığı tam bir deliliktir, tam bir saçmalıktır, tam bir zırvalıktır. Devletin bütün birikimlerini değersizleştireceksin, yabancılar gelecek, kendisini ziyaret edecek nasıl satarız bunları diye. Satmaktan bıkmadın mı sen! Her şeyi sattın. Bu ülkenin bir onuru var, parası var, onu bile sattın, onu bile peşkeş çektin."

"YANGIN VARSA SANDIĞI GETİRECEKSİN"

"Milletten, demokrasiden, sandıktan niye korkuyorsun? Yönetemiyorsun. Yönetme gücünü kaybettin. Ne yaptığını bilmiyorsun. Sabah verdiğin karar öğleden sonra değiştiriyorsun. Danışacağım kimse kalmadı etrafında. Sandığı getir kardeşim, sandığı getir. Demokrasilerde milletten kaçılmaz. Yangın varsa sandığı getireceksin."

"SENİ SEÇİME ZORLAMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM"

"Korkuyorsun, kaçıyorsun. Milletin iradesinden kaçılır mı? Getireceksin sandığı. Seni ve şürekanı seçime zorlamak için, seçim yaptırmak için, elimden ne geliyorsa, tüyü bitmemiş yetim için, işsizler için ne gerekiyorsa hepsi için yapacağım. Erken seçim talebi milletin talebidir. Millet seçim istiyor. Kaçan insan korkak insandır. Niye korkuyorsun kardeşim ya, çıkacaksın milletin önüne."


PAYLAŞ