İBB'den metrodaki saldırı için 'güvenlik ihmali' açıklaması

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda kadınlara bıçaklı saldırıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) açıklama geldi. İBB 'güvenlik ihmali' iddiası için inceleme başlatıldığını duyurdu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, "Kadın yolcularımız başta olmak üzere tüm vatandaşların güvenli ulaşımı önceliğimizdir" ifadelerini kullandı. 

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) dün E.Y. adlı erkeğin metroda kadınlara bıçaklı saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. İBB Sözcüsü Murat Ongun "Dün Kadıköy Tavşantepe Metrosu'ndaki saldırgan şahıs ile ilgili Emniyet'te işlemler devam ederken metrodaki güvenlik önlemleri ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Kadın yolcularımız başta olmak üzere tüm vatandaşların güvenli ulaşımı önceliğimizdir" mesajını paylaştı.

Metroda bıçakla tehdit edilen ve saldırıya maruz kalanlardan biri olan S.D. bugün yaptığı açıklamada, metroda megafonla çok kez yardım çağrısı yaptıklarını fakat hiçbir güvenlik görevlisinin yardım etmediğini söylemişti. S.D. güvenlik görevlisinin olay bittikten sonra geldiğini belirterek, hem görevli, hem de ilgili kurumlar hakkında şikayetçi olacağını açıklamıştı.


ibb

PAYLAŞ