Milor'dan AKP'li vekillerin 'soğan' çıkışına esprili yanıt

Vedat Milor, iktidar sözcülerinin ekonomik krizle ilgili açıklamalarına esprilili bir yanıt vererek "Gerekirse menemeni soğansız yeriz." dedi.

Dövizdeki tarihi artışın ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere iktidar sözcülerinden gelen 'Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz' söylemlerine ve tasarruflu yaşam öneren AKP milletvekillerine Vedat Milor'dan esprili bir yanıt geldi. Milor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Gerekirse menemeni soğansız yeriz" dedi. 

BELKİ AYLARCA SOĞAN EKMEK YİYECEĞİZ AMA...

AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında şöyle demişti: 

“Ben her zaman şunu söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim Cumhur İttifakı olarak. Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum, bu ülkede gözü olanın gözünü çıkarmak her birimizin boyunun borcudur. Cumhur İttifakı olarak dimdik buradayız, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kendini ayrıştıran varsa ayrıştırsın, 600 vekil olarak hep beraberiz, bu ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermeyeceğiz. Savunma sanayiinden de, Emniyet, İçişleri Bakanlığı olarak da güvenliğimizi en üst seviyede tutacağız. Arkadaşlar, bu ülkenin çakıl taşını kimseye bırakmayacağız, bu bize emanettir, emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kime rağmen? İçimizdeki ajanlara rağmen."

BENİM DÜNYA LİDERİM NİYE HAPSE GİRDİ?

Uğur Aydemir sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ajan arayanlar için söylüyorum, içimizdeki ajanlara rağmen, içimizdeki kanı bozuklara rağmen. İçimizdeki kanı bozuklar, kimse onlar, ben kimseye söylemiyorum, varsa öyle kanı bozuk, onlara rağmen bu ülkenin birlik, beraberlik, bütünlüğünü bozdurmayacağız; canımız pahasına. Evet arkadaşlar Allah’a hamdolsun, biz yıllarca çok çile çektik. Demokrasi eksikliğini biz yaşadık. Benim Genel Başkanım, benim dünya liderim, sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hapse girdi. Niye hapse girdi? Bir şiir okudu diye. Hangimiz dağa çıktık? Hangimiz elimize silah aldık? Mücadele ettik, mücadele ettik, mücadele ettik. Sonuçta demokrasiyle bu işi yine biz çözdük.”

İKİ KİLO ET YERİNE ARIM KİLO ET YERİZ

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da iki gün önce yaptığı açıklamada ekonomik kriz ve yüksek enflasyon karşısında vatandaşlara verdiği tavsiye ile gündem olmuştu. Zülfü Demirbağ, Elazığ Hakimiyet TV'ye yaptığı açıklamada Türkiye'nin ABD'nin talimatıyla Suriye'ye çevrilmeye çalıştığını belirterek şu ifadeleri kullandı: 

"Cumhurbaşkanımıza, devletimize güvensinler. Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Bizim gideceğimiz bir yer yok, öncelikli olan vatandır. Bugün ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda ayda bir kilo, iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Biber alacağız, üç tane alırız bir kilo alacağımıza. Bunlara, bu fırsatçılara tefecilere, bu fırsatı vermeyelim derim ben."


PAYLAŞ