Vahap Seçer, 'miting krizi'ni anlattı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhuriyet Meydanı'nda yapmak istediği mitinge izin verilmemesiyle ilgili konuştu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuışan Vahap Seçer, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Eylül 2021'de “açılış” adı altında aynı yerde miting düzenlediğini söyledi.

Seçer, şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet alanı Mersin Belediyesi'nin tapulu arazisidir. Mersin'de miting alanları belli ama AKP miting alanı yeri olarak belirlenmeyen Cumhuriyet alanında miting yaptı. Aynı yerde CHP de miting yapmak istedi. Vali, CHP'nin o meydanda miting yapmasına izin vermedi. Valiliğin yaptığı devlet adamlığına yakışmadı. İl başkanımız sonunda her zaman miting yapılan Mersin Tevfik Gür Stadı'nın yanındaki alanda miting yapmayı kabul etti. Hangi şart olursa olsun mitingimiz görkemli olacak.

Seçer 4 Aralık'ta yapılacak miting için Cumhuriyet Meydanı'nın CHP'ye verilmemesini şu gerekçeye dayandırdı:

Aynı meydanda miting yapmamıza izin verilseydi ertesi gün Erdoğan'ın yaptığı mitingle Kılıçdaroğlu'nun mitinginin fotoğraflarını yayınlayacaktık. Erdoğan'ı mitinginde alanın 4'te 1'i ancak doldurulmuşken Kılıçdaroğlu'nun da aynı alanın tamamının hıncahınç dolu olduğu görülecekti. Aynı meydanda iki mitingin karşılaştırılmasını da engellemiş oldular. Şunu da söyleyebilirim ki gösterilen yeni miting alanının da dolup taşacağına tanık olacağız.

 

Sözcü, Independent Türkçe


PAYLAŞ