İDO ve BUDO seferlerini iptal etti, Çanakkale'de feribot seferleri durduruldu

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) bazı seferleri iptal edildi. Çanakkale'de feribot seferleri durduruldu. İzmir'de de fırtına nedeniyle vapurlar hizmet veremiyor.

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) bazı seferleri olumsuz hava şartları sebebiyle iptal edildi. Çanakkale'de feribot seferleri durduruldu. İzmir'de de fırtına nedeniyle vapurlar hizmet veremiyor.

Bursa ile İstanbul arasında işletilen deniz otobüslerinin bazı seferleri kuvvetli lodos nedeniyle yapılamayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesince işletilen Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, saat

  • 07.00'deki Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 08.30'daki İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)
  • 09.30'daki Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 09.30'daki Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas)
  • 10.00'daki Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
  • 10.30'daki İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya) seferi olumsuz hava koşulları nedeniyle gerçekleştirilemeyecek.

İDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre;

  • Bandırma-Yenikapı-Kadıköy 07:46 seferi
  • Kadıköy-Yenikapı-Bandırma 19:01 seferi olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

İZMİR'DE FIRTINA NEDENİYLE VAPUR VE TREN SEFERLERİ AKSIYOR

İzmir'de etkisini sürdüren fırtına nedeniyle vapur seferlerine başlanamıyor, İZBAN'da da seferler aksıyor.

İZDENİZ'den yapılan açıklamada olumsuz hava ve deniz koşullarının devam etmesi nedeniyle seferlere başlanamadığı belirtildi.

Banliyö raylı sistem taşımacılığı yapan İZBAN seferlerinde de fırtınanın etkisiyle enerji nakil hatlarında yaşanan sorunlar nedeniyle aksama yaşanıyor.

Öte yandan Karşıyaka'da dün deniz taşması nedeniyle kapanan Yunuslar ve Nikah Sarayı tramvay durakları arasındaki hatta da halen hizmet verilemediği belirtildi.

ÇANAKKALE BOĞAZI'NDA FERİBOT SEFERLERİ DURDURULDU

Çanakkale Boğazı ve adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş., bugün Kuzey Ege’deki hava muhalefeti sebebiyle bazı feribot seferlerini geçici olarak askıya aldı.

Konuya ilişkin GESTAŞ A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada; “30.11.2021 Salı (bugün) Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir ve Gelibolu-Lapseki hatlarında, olumsuz hava şartlarından dolayı seferlerimiz saat 08:25 itibariyle geçici süreyle durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü, telsiz anonsuyla seferlerin durdurulduğunu diğer gemilerin kaptanlarına da bildirdi.

Öte yandan, boğazın yanı sıra karada da zor anlar yaşanıyor. Sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar lodos fırtınasıyla mücadele etti. 


PAYLAŞ