Sekiz yaşındaki çocuk sokakta başına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti

Gaziantep’te sekiz yaşındaki çocuk markete giderken kim tarafından ateşlendiğini bilinmeyen silahtan çıkan kurşun nedeniyle hayatını kaybetti.

Ocaklar Mahallesi’nde ilkokul öğrencisi Ömer Ali Saçlı, cumartesi günü akşam saatlerinde amcası ve ninesi ile birlikte alışveriş yapmak üzere markete giderken bir anda yere yığıldı. İbrahim Saçlı, başından kan akan yeğenini otomobille Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne götürdü. Başına kurşun isabet ettiği belirlenen, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan küçük Ömer Ali, gece doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

DHA'da yer alan habere göre, Ömer Ali’nin dedesi Asım Saçlı rastgele ateş açanların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederek şunları söyledi:

“Torunumu kaybettik, acımız çok büyük. Polisler geldi olay yerinde inceleme yapıtılar. Torunumun öldüğü yerin yakınında bir tane daha boş kovan buldular. Bu magandalığı yapan kişinin bir an önce bulunup adalet önünde cezalandırılmasını istiyorum. Bizim ocağımıza ateş düştü. Ben başka hiç kimsenin bu acıyı çekmesini istemiyorum çünkü çok büyük bir acı. Havaya ateş açanlara karşı ağır ceza gelmesini istiyorum. Mermi bugün benim torunumun başına geldi, yarın bir başkasının çocuğunun başına gelebilir. Daha ilkokul ikinci sınıfa gidiyordu. Okumayı yazmayı çok seviyordu, büyüyünce öğretmen olmak istiyordu.“


PAYLAŞ