Erdoğan'ın 'meydanı dolduramadılar' iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK'li yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Mersin'de düzenlenen "Milletin Sesi" mitinginde konuştu.

Kılıçdarolu'nun Mersin mitinginden sonra Siirt'te katıldığı toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mersin'de bu kadar kalabalık toparlayamadı. Çünkü burası Siirt. Diyor ki 'Bize daha büyük alan verilseydi orayı doldururduk.' Şu anda topladığın kalabalık ortada. Resmi rakamlar elimizde. İşte bak Siirt burada" diyerek Kılıçdaroğlu'nun Mersin mitinginde alanın doldurulamadığını söyledi.

ÖZEL'DEN YANIT: UMARIM UTANIRLAR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan'ın sözlerinin ardından Mersin'deki miting alanının dolmadığını öne süren haber kanallarına paylaştığı bir video ile tepki gösterdi.

Özel, miting alanındaki kalabalığı gösteren bir videoyu, "Tayyip Erdoğan'ın Mersin'de 3 ay önce dolduramadığı meydanı korkularından bize vermediler. Bu coşkulu ve muhteşem kalabalığa rağmen utanmadan "meydan boş kaldı" diye yalan atan A Haber'e en iyi yanıt. Umarım utanırlar…" notuyla paylaştı.

KILIÇDAROĞLU: RAKAMLARI TÜİK'TEN Mİ ALDIN?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, "Mersin'de topladıkları kalabalık ortada, bir de Siirt'e baksınlar. Rakamlar elimizde" diyen Erdoğan'a yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Mersin mitinginden elimde rakamlar var' demişsin Erdoğan. Allah'ını seversen doğru söyle, TÜİK'ten mi aldın?" diye sordu.

MERSİN VALİLİĞİ: MİTİNGE YAKLAŞIK 21 BİN 500 KİŞİ KATILDI

Mersin Valiliğinden AA'ya yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de katıldığı "Milletin Sesi Mitingi"nde yaklaşık 21 bin 500 kişi katıldı.

Açıklamaya göre, "Milletin Sesi Mitingi"ne yaklaşık 18 bin 500 kişinin polis ekiplerince güvenlik önlemi alınan turnikelerden geçerek katıldığı, 3 bin kişinin de alan dışından mitingi izlediği tespit edildi.

Açıklamada, mitingin olaysız şekilde tamamlandığı kaydedildi.

Independent Türkçe, AA


PAYLAŞ