'Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasına erişim engeli getirildi'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatıyla ilettiği talep üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmayla ilgili çok sayıda kurumun haberlerine erişim engeli ve yayın yasağı getirildi.

Erişim engeli kararı, Kılıçdaroğlu'nun 11 Şubat 2020 tarihli grup toplantısında “FETÖ'nün siyasi ayağı” tartışmaları üzerine yaptığı konuşmayı kapsıyor.

İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, kararın gerekçesi olarak, “Söz konusu paylaşımların talep edenin saygınlığını zedelediği ve kişilik haklarını da ağır biçimde ihlal ettiğini” öne sürdü.

Karar ile çok sayıda kurumun haberine ve bir kişisel sosyal medya hesabı içeriğine erişim engeli getirildi. Erişim engeli ve yayın yasağı getirilenlerin listesi şöyle: BirGün, T24, Diken, Cumhuriyet, Odatv, Sendika.org, Gazeteport, Turkishnews, Gazetemanifesto, Yarınhaber, tr.mehrnews, Muhalefet.org, Medium.com, Türkiye Haber Ajansı, Ulusal, Halkın Habercisi, Ege’nin Sesi, Yurttaş Tv.

CHP, HAKİM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, haberlere erişim engeli getiren hakim hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımızın konuşması ile ilgili olarak yayın yasağı ve erişim engeli koyanlardan hesap sormak boynumuzun borcu olsun! Görevini kötüye kullanan ve dahası siyasi güdülerle hareket eden bu hâkim hakkında derhal suç duyurusunda bulunup takipçisi olacağız” dedi.


PAYLAŞ