Dolmuş şoförü, işçiye 'Bu pantolonla oturamazsın' dedi, yolcular tepki gösterdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, işten çıkan bir işçi Yalıkavak istikametine giden minibüse bindiği sırada kıyafetlerinin kirli olduğu gerekçesiyle minibüs şoförünün itirazıyla karşılaştı.

O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken şoförün, "Sen bu elbiseyle, bu pantalonla bu koltuğa oturamazsın" dediği görüldü. Yolcular ise işçiyi dolmuşuna almak istemeyen şoföre tepki gösterdi. 

Bodrum'da kıyafetinin kirli olduğu gerekçesiyle işçiye "Koltuğa oturamazsın" diyen minibüs sürücüsünün şoför kartı iptal edildi. Sürücü hakkında idari işlem başlatıldı.

'EMEKÇİYE SAYGI ÖNCELİĞİMİZDİR'

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepki çekerken, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından da konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Kentimizde faaliyet gösteren özel toplu taşıma aracında şoförü tarafından bir emekçimize gösterilen tepkiyi üzülerek takip ettik. Söz konusu araç ve şoförü Büyükşehir Belediyesi bünyemizde bulunmamakla beraber, denetim yetkimiz dahilinde sürücünün şoför kartı iptal edilmiş, hakkında idari işlem başlatılmıştır. Emeğe, emekçiye ve alın terine saygı önceliğimizdir" ifadeleri kullanıldı.


PAYLAŞ