TTB'yi hedef alan Erdoğan'a yanıt: Çalışmanın tamamlanmasına 2 yıl var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TURCOVAC aşısına ilişkin eleştiri yapan TTB'yi pedef gösterdi. TTB Başkanı Fincancı yanıt "Turkovac aşı çalışması 3. Faz ön verileri dahi yayınlanmamış..." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışında konuşurken, TURCOVAC aşısıyla ilgili gerekli çalışmanın yapılmamasını eleştiren Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef gösterdi. Muhalefete yüklenen Erdoğan, "Yalan dolan hepsi bunlarda. Şimdi bunların bir de Tabipler Birliği var. Ya bunlar ne kadar yalancı ne kadar cambaz ya. Erciyes Üniversitesi, büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor, icat ediyor. Adamlar 'Böyle bir şey yok' diyor. Siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız ya" dedi.

TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan TTB Başkanı Fincancı, şunları söyledi:

"Gene @ttborgtr saldırı sezonu açılmış, sorun şu ki Turkovac aşı çalışması 3. Faz ön verileri dahi yayınlanmamış, hatta ön verilerin tamamlanma tarihine daha 13 gün, çalışmanın tamamlanmasına 2 yıldan fazla zaman var.

Ayrıca @ttborgtr görevleri açık, aşı araştırması alanın uzmanlarının sorumluluğu, Türk Tabipleri Birliği de halk sağlığını koruma sorumluluğu gereği toplumu olası yarar/zarar ile ilgili bilgilendirmeye çalışır."

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da, Erdoğan'ın TTB'yi hedef gösteren sözlerine şöyle yanıt verdi: "70 bin doktor üyesi Olan Türk tabipler birliğine Sahtekar diyecek kadar küçülen bir Cumhurbaşkanı var ülkemde… yazıklar olsun!"

 


PAYLAŞ