Ev sahibi, kira artışını kabul etmeyen Suriyeli mültecinin evine baltayla saldırdı

Esenturt, Fatih, Bayrampaşa... Mültecilere yönelik saldırıların arkası kesilmiyor. Hükümet kanası ise bu saldırılar karşısında sessiz. Fatih'te yaşanan saldırının ardından Bayrampaşa'da ev sahibi kira artışını kabul etmeyen Suriyeli kiracının evine baltayla saldırdı.

2 yıldır kiracıları olduğu Suriye uyruklu aileyi, evinden çıkarmak isteyen 92 yaşındaki ev sahibi Naim A., bin 200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı. Kiracılarının kendilerine ev bulamaması ve kira zammını da kabul etmemeleri üzerine ev sahibi, baltayla ailenin kapısına dayandı.

Kiracı aile uyuduğu sırada dairenin dış kapısını baltayla kıran Naim A., içeriye girerek etrafa zarar vermeye başladı.

Naim A., olayın ardından kiracılarının suyunu ve doğalgazını kesti. Korkuya kapılan kiracı aile, kırılan daire kapısını değiştirdi.

Endişeli aile, kapının arkasına da koltukları dayayarak kendilerince önlem aldı.

Ev sahibinin baltayla daire kapısının kırdığı anlar, bina sakinleri tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Görüntülerde, Naim A., elindeki baltayla defalarca vurduğu kapıyı parçalıyor.,

'ÇOK KORKTUK'

Yaşadıkları ile ilgili basına açıklamada bulunan Suriyeli mülteci Esma Ş, "Savaş nedeniyle ailemle birlikte Suriye'den geldik. Babam 3 yıl önce vefat etti. Ben ve 4 kardeşim okuyoruz. Kira zammını kabul etmediğimiz için baltayla gelmiş. İçeriye girip kapıları kırdı. Çok korktuk, polisi aradık. Titreyeme başladık. Sanki Suriye'de, savaştayım sandım." dedi.

GÖRÜNTÜLERE TEPKİ YAĞIYOR

Görüntüler sosyal medyada infial oluşturdu.

SERBEST BIRAKILDI

Bayrampaşa'da oturan Suriyeli ailenin evinin kapısını baltayla kıran ev sahibi Naim A., çıkarıldığı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


PAYLAŞ