Oyuncu Alec Baldwin telefonunu arama emrinden bir ay sonra teslim etti

Oyuncu Alec Baldwin'in "Rust" filminin çekimlerinde silahını yanlışlıkla ateşleyerek görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne yol açtığı kaza hakkındaki soruşturmada mahkeme, Baldwin'in cep telefonunu incelemek için arama emri çıkardı. Baldwin'in emirden bir ay sonra telefonunu polise teslim ettiği belirtildi. 

Ntv'nin aktardığına göre, Santa Fe Bölge İlçe Ofisi ve Baldwin'in avukatı tarafından yapılan açıklamada, Baldwin'in şahsi cep telefonunu, yazılı, fotoğraflı veya videolu paylaşımlarının incelenmesi için New Mexico eyaleti yetkililerine verdiği aktarıldı. Açıklama, film setindeki kazayla ilgili soruşturmanın bir parçası olarak Santa Fe İlçesi Şerif Ofisi'nin bir ay önce arama emri çıkarılmasına rağmen telefonun henüz teslim edilmediğini bildirmesinin ardından geldi.

Yetkililer, set kazasıyla ilgili arama emrinde, Baldwin'in telefonundaki mesaj, fotoğraf, görüntü, e-posta yazışmaları ve internette arama geçmişiyle birlikte konum bildirim bilgilerinin de araştırılması gerektiğini ifade etmişti.

INSTAGRAM'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Oyuncu Baldwin, geçen hafta sonu Instagram'da telefonunu teslim edeceğini ancak öncesinde özel iletişim bilgilerinin korunduğundan emin olmak istediğini belirtti. Oyuncu, park halindeki arabasında çektiği videoda şu ifadeleri kullandı:

"Tam olarak ne istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Öylece telefonunuza bakıp fotoğraflarınızı ya da eşinize gönderdiğiniz aşk mektuplarını veya elinizdekileri alamazlar. Ancak tabii ki tüm bunlara yüzde bin uyacağız."

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Alec Baldwin, 21 Ekim'de New Mexico eyaletinde "Rust" filminin çekimleri sırasında kullandığı silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne ve yönetmen Joel Souza'nın yaralanmasına sebep oldu.

19 Kasım 2021'de Baldwin ve film yapımcılarına dava açılmış, çekilecek sahnenin senaryosunda silah kullanılmasını gerektirecek bir durum olmadığı halde Baldwin'in kasıtlı olarak dolu silahı kurup ateşlediği iddia edilmişti. Baldwin, olay sonrası verdiği ilk röportajda, tabancada gerçek mermi olduğunu bilmediğini, yaşananlardan dolayı derin üzüntü ve pişmanlık duyduğunu ancak suçluluk hissetmediğini söylemişti.


PAYLAŞ