Dolar 13,45, avro ise 15,34 liradan güne başladı

Dolar kurundaki son gelişmeler yakından takip ediliyor. Aralık ayında dolarda yaşanan düşüş sonrası yine de dövizlerini bozdurmayan vatandaşlar, anlık dolar kurunu araştırıyor. 11 liranın altına kadar gerileyen dolar, son günlerde yeniden yukarı yönlü harekete geçmişti. Dolar, Türk Lirası karşısında dünü de 13.45 olarak tamamladı

Döviz kurlarında son durum ne? İşte 18 Ocak Salı saat 08.45 itibariyle dolar, euro ve sterlin fiyatları…

Haftaya 13,54 liradan başlayan dolar dün 13,40 liranın altını görmüştü. Dolar/TL bugün 13,48'den işlem görüyor.

Euro/TL ise 15,36'larda seyrediyor.

Bugün yurt içinde uluslararası yatırım pozisyonu ve konut fiyat endeksi, yurt dışında ise Almanya'da ZEW endeksleri ve ABD'de New York Fed Sanayi Endeksi takip edilecek.

MERKEZ BANKASI NE YAPAR?

Hafta genelinde yurt içinde perşembe günü TCMB Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararı ve karar metninde verilecek mesajların piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.

Reuters'in anketine katılan 16 kurumun 15'i Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faizlerin sabit tutulmasını, bir kişi ise 50 baz puanlık indirim yapılmasını bekliyor.

AA Finans'ın anketine katılan ekonomistlerin tamamı ise, TCMB'nin politika faizini yüzde 14 düzeyinde sabit bırakacağını tahmin ediyor.

Uzmanlar bugün, yurt dışında zayıf veri gündemi ve ABD piyasalarının kapalı olması nedeniyle sakin bir seyrin öne çıkabileceğini aktardı


PAYLAŞ