İmamoğlu'ndan Tarkan, Sezen Aksu ve Mustafa Sandal'a destek

Fotoğraf: AA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hedef göster,len sanatçılara destek verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e" sözleri nedeniyle hedef haline getirilen Sanatçı Sezen Aksu'ya destek paylaşımında bulundu.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sanatçıdır konuşacak. Sanatçılar bu ülkenin iç sesidir. Kimse gündem değiştirmek için bu sesleri kısamaz" dedi. İmamoğlu paylaşımında, "#Tarkan #SezenAksu #MustafaSandal" etiketlerini kullanarak şarkıcı Tarkan ve Mustafa Sandal'a da destek verdi.

NE OLMUŞTU?

Sanatçı Aksu, 2017 yılında çıkardığı "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…" sözleri iktidara yakın isimler tarafından hedef gösterildi. Aksu hakkında suç duyurusunda da bulundu.

Mustafa Sandal da Aksu'yu hedef gösteren bir paylaşıma "Sen otur oturduğun yerde gördüğüm kadarıyla bir gram aklın var onu da bu ülkenin en derin ozanlarından biri olan sanatçının ne dediğini anlamaya çalışmakla yakma güzel kardeşim!.. Bir şarkı sözünü böylesine çarptırmak akıl ve mantık dışıdır” demişti.

Tarkan ise Elazığ'da ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıları anlatıp yaşamına son veren Tıp Fakültesi Öğrencisi Enes Kara için bir mesaj paylaşmıştı. Ailelere çocuklarının duygu ve düşüncelerine kulak vermeleri çağrısında bulunan sanatçı, "Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak ve kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir" ifadesini kullanmıştı.


PAYLAŞ