Bilecik Belediyesi çalışanı 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalandı

Polis Bilecik Belediyesi'nde suçüstü rüşvet operasyonu yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube ekipleri, Bilecik Belediyesi'nde kendini "başkan danışmanı" olarak tanıtan, ancak gerçekte belediye iştiraklerinden Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E.'nin, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğini tespit etti.

Ekipler, Selçuk E.'nin inşaatı devam eden yaklaşık 42 milyon lira bedelli AVM'nin işlemlerini takip etmek için bir kişiden 5 milyon lira istediğini, ancak 200 bin dolar nakit ve 130 bin dolar senet karşılığı anlaşmayı kabul ettiğini belirledi.

Para alışverişinin, şüphelinin Bilecik Belediyesi'ndeki ofisinde yapılacağını öğrenen polis, operasyon için harekete geçti. Selçuk E., seri numaraları önceden alınan 200 bin doları aldığı sırada düzenlenen operasyonda suçüstü yakalandı.

Soruşturmayı derinleştiren KOM birimleri şüphelinin, bina ruhsatı almak isteyen bir başka kişiden de 400 bin lira rüşvet istediğini belirledi. Gözaltına alınan şüpheli, emniyete götürüldü. 


PAYLAŞ