Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi 'The Rings of Power' 2 Eylül’de başlayacak

Amazon'un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi "Güç Yüzükleri"nin ilk bölümünün 2 Eylül’de yayımlanması bekleniyor.

Amazon'un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) dizisinin resmi adı açıklandı: “The Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri)” olarak açıklandı. Dizinin ilk bölümünün 2 Eylül’de yayımlanması bekleniyor.

Merakla beklenen dizinin adı, bir video ile duyuruldu. Güç yüzüklerinin dökülmesinin canlandırıldığı videoda, “Gökyüzünün altındaki Elf kralları için üç yüzük. Cüce lordlar için taştan salonlarında yedi tane. Ölümlü insanlar için dokuz. Gölgelerin uzandığı Mordor ülkesindeki karanlık tahtındaki lord için bir tane" cümleleri seslendirildi. Ardından “The Lord of the Rings: The Rings of Power" (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) adı seyirciye gösteriliyor.

Dizi, John Ronald Reuel Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarıyla inşa ettiği fantastik evrenin Silmarillion kitabında bahsedilen dönemlerinde geçecek. İkinci Çağ'daki olayları anlatacak dizi, sinema filmlerinin 3000 yıl öncesini gözler önüne serecek.

İkinci Çağ, Gondor krallarının atası sayılan Númenor uygarlığının yükselişi, güç yüzüklerinin dövülmesi, Yüzüktayflarının yaratılışı ve yüzükler için Elfler ile Sauron arasında yaşanan mücadelelere sahne oluyor.

Merakla beklenen yüksek bütçeli fantastik serinin ilk bölümünün 2 Eylül’de Amazon Prime Video'da yayımlanması planlanıyor. Diğer bölümler haftada bir yayınlanacak.


PAYLAŞ