Robert Pattinson: The Batman'i çekerken berbat olduğumu düşündüm

Britanyalı aktör Robert Pattinson, Matt Reeves'in yönetmen koltuğunda oturduğu The Batman'i ilk kez çekmeye başladıklarında korkunç olduğunu düşünmüş.

MovieMaker Magazine'e 19 Ocak'ta verdiği röportajda Pattinson, Batman rolünü üstlenmekle ilgili endişelerini paylaştı ve özellikle başlarda ince detaylarda kötü görüneceğini düşündüğünü belirtti. 

Pattinson kostümün ışığı yansıtması nedeniye her bir sahnede çok fazla dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti. 

Pattinson şu ifadeleri kullandı:

İlk düşüncem, 'Aman Tanrım kesinlikle berbatım' oldu. Tamamen farklı bir dil var, beden dili… Onu istediğiniz şekilde kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Işığa çok fazla bakarsam bütünüyle saçma görünüyordu ve bir Cadılar Bayramı kostümü giymiştim.

Rolü Pattinson'ın üstleneceği duyurulduğunda Batman hayranları bu tercihi eleştiri yağmuruna tutmuştu.

Ancak Ben Affleck ve Michael Keaton gibi Bruce Wayne'i daha önce canlandıran diğer aktörler de ilk başta çok iyi yorumlar almamıştı. 

The Batman'de ikonik karakter bu kez farklı bir biçimde tasvir edilecek ve bu Pattinson'ın oyunculuk performansının kilit noktasını oluşturacak. Bruce Wayne daha önce Wayne İşletmeleri'nin sahibi olarak kendine son derece güvenen, başarılı bir iş adamı olarak betimlenmişti. Pattinson bu ana akım tasviri değiştirmeye hazırlanıyor. 

Filmde Pattinson'ın yanı sıra Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, Andy Serkis ve Colin Farrell da rol alacak. 

The Batman, 4 Mart 2022'de vizyona girecek. 

Independent Türkçe, Screenrant, MovieMaker

Derleyen: Esra Güngör


PAYLAŞ