Mehmet Ali Çelebi, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi, partisindeki görevlerinden istifa etti. Aldığı kararı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Çelebi, gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali  Çelebi, "Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN İSTİFA EDİP KATILMIŞTI

Mehmet Ali Çelebi, TSK'da teğmen rütbesi ile görev yaparken Ergenekon davaları kapsamında, "örgüt adına Hizbut Tahrir örgütü içine sızarak faaliyetlerde bulunduğu" iddiasıyla 18 Eylül 2008’de tutuklandı. 41 ay cezaevinde yatan Çelebi, 11 Mart 2014 tarihinde tahliye oldu

CHP 35 ve 36. Kurultaylarında Parti Meclisine giren Mehmet Ali Çelebi, 2018 genel seçimlerinde milletvekili seçildi. 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etti ve 17 Mayıs 2021 tarihinde kurulan Memleket Partisi'ne katıldı.

 

Independent Türkçe


PAYLAŞ