'Mega proje' İstanbul Havalimanı'nda neler yaşandı?

'Mega proje' olarak lanse edilen İstanbul Havalimanı’nda kar yağışı nedeniyle uçuşlar aksadı ve çok sayıda yolcu gece boyunca alanda mahsur kaldı. İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan yolculara karton verildi

İstanbul Havalimanı'nda kar nedeniyle uçak seferlerinin yapılamaması, havalimanında mahsur kalan yolcuların tepkisine neden oldu. Terminal içerisinde ihtiyaçların karşılanmamasından yakınan yabancı yolcular, "We need hotel" (otele ihtiyacımız var) sloganları attı.

Protestolar nedeniyle çevik kuvvet polisleri de turistlerin bulunduğu alana yönlendirildi.

Eski CHP milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan yolcuların görüntülerini; “Dünya bu havalimanını kıskanıyormuş… İstanbul Havalimanı…” notuyla paylaştı.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA ve THY, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı tüm uçuşların durduğunu açıklamıştı. Çok sayıda yurttaş ve yabancı turist de alanda ve apronda bekletilen uçaklarda 9 saate kadar sürelerle mahsur kaldı. Geceyi havalimanında geçiren yolcular, yiyecek-içecek sıkıntısı da yaşadı. Konaklama yeri ayarlanması ve ihtiyaçların karşılanmasını isteyen yabancı yolcular ise slogan atarak tepki gösterdi.

 


PAYLAŞ