Twitter’da ‘#YılınOlayı’ bir numaraya yükseldi
Sosyal medya platformu olan Twitter’da “#YılınOlayı” etiketi trend topic oldu. Twitter’ın gündeminde bir numaraya yerleşen “#YılınOlayı” etiketi ile en çok atılan tweet’ler 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimler, kadın cinayetleri, siyanür ile intihar eden aile gibi konular oldu.

İMAMOĞLU’NUN CEKETİNİ ÇIKARMASI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından, İstanbul seçimlerine yönelik iptal kararı ile mazbatası iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimlerin yenilenmesi kararını değerlendirdi. Konuşmasının ortasında ceketini ve kravatını çıkararak, gömleğinin kollarını sıvayan Ekrem İmamoğlu, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ne göndermede bulunarak "Bu ülkede karar vericiler gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olabilirler; asla vazgeçmeyeceğiz, umudunuzu kaybetmeyin" dedi.

 

CHP, 25 YIL SONRA ANKARAYI YENİDEN KAZANDI

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, kıran kırana geçen yarışı kazandı ve başkent 25 yıl sonra tekrar CHP'ye geçti.

ŞATAFATLI MEVLİD

Instagram fenomeni ve Youtuber Büşra Nur Çalar, doğacak bebeği için hazırladığı bebek odasının görüntülerinin ardından, Berra Aksa adını verdiği bebeğinin mevlidi için de tartışma yaratacak bir merasim düzenlemesi sosyal medyada gündem oldu.

3 KİŞİLİK AİLENİN YOKSULLUK NEDENİYLE SİYANÜRLE İNTİHARI

İş insanı Bahattin Delen; Bakırköy'deki evinde, eşi Zübeyde ve yedi yaşındaki çocukları Ali Delen'i siyanürle zehirledikten sonra intihar etmişti. Savcılık olayın nedeni olarak "Bahattin Delen'in aşırı derecede borçlanıp bunalıma girmesi"ni göstermişti.

CEREN ÖZDEMİR CİNAYETİ

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, 20 yaşındaki Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, evinin önünde bıçaklı saldırı sonucu öldürüldü.

İMAMOĞLU'NUN ‘İSRAF’ DEDİĞİ ARAÇLAR YENİKAPI'YA GETİRİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde yaptığı açıklamada AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı'na toplayacaklarını söylemiş, seçimi kazandıktan sonrada bu sözünü yerine getirmişti.

 

TANZİM SATIŞ ÇADIRLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek fiyatları düşürmek için belediyelerin tanzim satışa başlayacağını açıklamasının ardından tanzim satış çadırları kuruldu.

İNDİRİLEN ATATÜRK TABLOSU TEKRAR YERİNE ASILDI

31 Mart'ta İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun makam odasına astığı ancak mazbatasının geri alınmasının ardından kaldırılan Atatürk tablosu, tekrar yerine asıldı.

İNGİLİZCE'YLE İMTİHAN

İstanbul'da çekilen bir video sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Videoda muhabir, vatandaşa, 'Taksim'e nasıl gidebilim?' diye soruyor. Adamın verdiği cevapta önce İngilizce konuştuğu sanılıyor ancak çok geçmeden gerçek anlaşılıyor... Videoya sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. Bir Twitter kullanıcısının "Adam İngilizce konuşuyor sandım meğer Türkçe bile konuşamıyormuş" yorumu dikkat çekti.

 

İMAMOĞLU, İBB BAŞKANI OLDU

YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararının ardından bugün İstanbul'daki 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden sandık başına gitti. CHP adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanı oldu.

 

AKP'Lİ VEKİLLERİN ONAYLADIĞI YASA ERDOĞAN TARAFINDAN VETO EDİLDİ

AKP'li milletvekillerinin oylarıyla Meclis'Ten geçen termik santral teklifi, yoğun tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından veto edildi. Erdoğan'In ilk kez kullandığı veto hakkı sosyal medyada, 'AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın onayladığı yasa, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edildi' şeklinde yorumlandı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ