Sancaklı: Erdoğan'la görüştüm, temmuzda asgari ücrete zam yapılacak

MHP Milletvekili Sancaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü belirterek, "Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar maaşlara zam yapılacak" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yüksek enflasyon sonucu asgari ücrete yapılan zammın eridiği ve temmuzda ikinci bir zam yapılacağı iddiasına kapıyı kapatmasına rağmen, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'dan farklı bir açıklama geldi.

MHP Gölcük İlçe Başkanlığı'nda yapılan toplantıya katılan Sancaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ifade ederek asgari ücrete temmuz ayında ikinci bir zam yapılacağını öne sürdü.

Kocaeli Gazetesi'nden Serhat Güneş'in haberine göre, Sancaklı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir."

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ZATEN İKİYE BÖLÜNÜYOR

Emeklilerin yıllık maaş zammı ikiye bölündüğü için her yıl zaten ocak ve temmuz ayında zam yapılıyor. Ancak asgari ücrete yılda bir kez, ocak ayında zam yapılıyor. Bu temmuzda zam yapılması durumunda standart uygulamanın dışına çıkılmış olacak.

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ocak ayında yüzde 50 zam yaptıklarını belirterek, ikinci zam tartışmalarını anlamsız bulduğunu belirtmiş ve "Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık" demişti.


PAYLAŞ