İmamoğlu: Sadece 'vız gelir tırıs' gider sözlerimden dolayı özür diliyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Sadece ve sadece dün bir konuşmada kullandığım 'vız gelir tırıs' gider sözlerimden dolayı özür diliyorum' dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yandaş isimlerle gezisine yönelik tepkilere "vız gelir tırıs gider" yanıtı vermişti.

Gezi konusundaki tutumunu sürdüren İmamoğlu, yaptığı yeni açıklamada "Ben çiftçi çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Bu açıklamaları yapan arkadaşlardan, sadece ve sadece dün bir konuşmada kullandığım 'vız gelir tırıs' gider sözlerimden dolayı özür diliyorum" dedi.

İmamoğlu, Karadeniz turuna davet ettiği gazeteciler üzerinden gelen eleştirilere yanıt vermiş; "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir, benimle aynı şeyi düşündüğünü, aynı şeyleri inandığını söyleyen ne yazık ki anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunun içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil" ifadelerini kullanmıştı. İmamoğlu'nun "Vız gelir tırıs gider" ifadesine sosyal medyada tepki yağmıştı.


PAYLAŞ