İsmail Saymaz ifade verdi: Karamsar gelmiştim, ümitli ayrılıyorum

Gazeteci İsmail Saymaz hakkında Gezi Parkı Davası hakimlerinden Murat Bircan’ın AKP’den milletvekili aday adayı, eşi Arzu Bircan’ın FETÖ şüphelisi olduğuna ilişkin haberleri nedeniyle soruşturma başlatılmıştı.

Saymaz bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunda şüpheli sıfatıyla ifade verdi. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Saymaz, şunları dedi:

“Haber içeriğinde Bafra Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan beyan ve Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararına yansıyan hususlar yer almış olup, kendi düşüncelerim köşe yazımın içerisinde bulunmamaktadır. Köşe yazımda hakim Murat Bircan’a ait fotoğraf ise açık kaynaklardan yer almaktadır, bu fotografi özel çabayla elde etmiş değilim” dedi.

İfadenisinin ardından Halk TV’ye de konuşan Saymaz, şu açıklamayı yaptı: “Ben yazımda Murat Bircan’ı değil eşini yazdım. Murat Bircan’ın kendisi hakim olmakla birlikte eşi hemşire. Hemşire nasıl terörle mücadele edebilir? Eşi hakkında yazdıklarımdan dolayı şikayetçi oluyor. Bu bir hakimin nüfus gücünü eşi yararına kullanmasıdır. İçeride ifademi verdim. Savcılıkta gerektiği gibi karşılandı. Kendilerine teşekkür ederim. Karamsar geldiğim adliyeden ümitle ayrılıyorum.”


PAYLAŞ