Mehmet Ali Erbil'den Melike Öcalan'a taciz içerikli sözler

Mehmet Ali Erbil'in sunucu Melike Öcalan'a söylediği taciz içerikli sözler tepki çekti. Öcalan ise Erbil'e "Ben şu an şoktayım. 20 yıldır hiç böyle bir şey olmadı" sözleriyle tepki gösterdi.

Mehmet Ali Erbil, cemiyet ve magazin dergisi 'Quality of Magazine'nin 13’üncü yılı kutlamasına katıldı. Gecenin sunuculuğunu Melike Öcalan ve Gökay Kalaycıoğlu yaptı.

Ödül vermek için sahneye çıkan Mehmet Ali Erbil, sahnede Melike Öcalan için "Güzelleşmişsin kız. Elimi değdirdiklerim meşhur oluyor ama sana değdiremedim elimi" dedi.

Erbil'in sözleri üzerine Öcalan ise "Öyle bir şey hiçbir zaman olmadı. Ben şu an şoktayım. 20 yıldır hiç böyle bir şey olmadı" diyerek tepki gösterdi. O esnada araya giren Gökay Kalaycıoğlu ise konuyu değiştirdi. 


Melike Öcalan, Mehmet Ali Erbil'in kendisine yönelik taciz içeren ifadeleriyle ilgili, "Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa" programına telefonla bağlanarak açıklama yaptı. Öcalan, "Çok sevdiğimiz, değerli bir abimizin ödül gecesinde böyle bir şeyin konuşuluyor olması can sıkıcı. Küçük yaşlardan beri sektördeyim ve içinde yer almak istemediğim bir durumun içinde kaldım. Üzücü bir şey. Konu farklı yerlere gidecek diye sakin kalmaya çalıştım." dedi. 

Öcalan şu ifadeleri kullandı:

"Burada can sıkıcı olan durum şu; ben onu meslek büyüğü olarak sahneye davet ettiğim bir kadının sadece başarısıyla, donanımıyla bir yerlere gelmiş olmasına şaşırması. Aydın diyebileceğimiz, tiyatro eğitimi almış birinin bu duruma şaşırıyor olması geldiğimiz noktada çok üzücü. Bizlere örnek olması gerekiyor. Üzerimdeki şok halen devam ediyor. 20 yıldır hiç böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamıştım. Hayatım boyunca profesyonel olmaya çalıştım ama Mehmet Ali Erbil'le mümkün olduğu kadar yan yana gelmek istemem. Zaten sözlerinin devamında kendisi de doğru olmadığını söyledi. Hiçbir kadın meslektaşımın böyle bir yaşamasını istemem. Tanımadığım takipçilerimin beni desteklemesi çok duygulandırdı" 

Evrensel 


PAYLAŞ