EYT'liler Maltepe mitingine hazırlanıyor

Fotoğraf: Hasret Gültekin Kozan/Evrensel

Emeklilikte yaşa takılanlar işe girdikleri tarihteki emeklilik şartlarının kabul edilmesi talebiyle pazar günü Maltepe'de mitingde bir araya gelecek.

Evrensel'den Hasret Gültekin Kozan'ın haberine göre, Maltepe Meydanı’nda 15 Mayıs Pazar günü miting yapmaya hazırlanan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) işe girdikleri tarihteki emeklilik şartlarının kabul edilmesini istiyor. Maltepe’ye ayrım gözetmeksizin tüm siyasi parti liderlerini davet ettiklerini ve bir kez daha taleplerini dile getireceklerini ifade eden EYT Gebze Derneği Başkanı Nuh Erdoğan, “Kazanılmış haklarımızın bir an evvel verilmesini istiyoruz” dedi.

Miting hazırlığı kapsamında Gebze Kent Meydanı’nda açtıkları stantta görüştüğümüz EYT Gebze Derneği Başkanı Nuh Erdoğan, "İşe girdiğimiz tarihteki emeklilik şartlarının yerine getirilmesini istiyoruz. Bunun dışında ekstra bir talebimiz yok” dedi. Haklı ve kazanılmış taleplerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının "Gündemimizde yok" dediğini, AKP’li kimi yetkililerin "Bu konuyu görüşüyoruz" dediğini ifade eden Nuh Erdoğan, “Bu durum çözüm üretememelerinin sonucudur. Bizim kazanılmış haklarımızın bir an evvel verilmesi konusunda talebimiz var” dedi.

EYT’lilerin haklarının iade edilmesi için önemli bir aşamada olduklarını belirten Erdoğan, “Maltepe Mitingi bizler için bir milattır. Mitingimizi emekçilerin gücünün gösterileceği en büyük alan olarak nitelendiriyoruz. Meclis tatile girmeden, bu yasanın bir an önce görüşülmesi ve EYT’lilerin haklarının iade edilmesi için önemli bir aşamadayız. Gebze EYT Derneği olarak da miting hazırlıklarımız sürüyor. Bütün emekçi arkadaşlarımızı haklarımız için Maltepe’de birlik olmaya, omuz omuza olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.


 


EYT

PAYLAŞ