Yerli otomobil, kamuflajlı olarak görüntülendi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla '5 babayiğit' olarak adlandırılan Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu çalışmalarını tamamladı. Yollara çıkacağı tarih 2022 olaran açıklanan yerli otomobilin resmi tanıtımı 27 Aralık Cuma günü yapılacak. Yerli otomobil, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) genel merkezinde kamuflajlı olarak görüntülendi. Dün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya platformu olan Twitter hesabından yerli otomobili üzerindeki örtüler gösteren fotoğraflar paylaşmıştı. Yerli otomobilin, ilk etapta elektrikle çalışan bir SUV olarak yollara çıkması bekleniyor.

Hem Bakan Varank'ın paylaştığı fotoğraflar hem de yeni ortaya çıkan görüntüler, TOGG'un geliştirdiği yerli otomobilin tasarımı hakkında ip uçları vermesi bakımında dikkat çekti.

TOGG'un Gebze'de yer alan Bilişim Vadisi'ndeki genel merkezinde tanıtılması beklenen yerli otomobilin, ilk etapta C-segmentte yer alan elektrikli bir SUV olacağı belirtiliyor. Otomobilin prototipinin sergileneceği etkinlikte ise iki SUV bir de sedan modelin sahneye çıkacağı ifade ediliyor.

TOGG'un ürün gamındaki tüm modellerin elektrikle çalışan otomobillerden oluşacağı aktarılırken, bu modellerin nerede üretileceği ile ilgili bir bilgi ise henüz paylaşılmış değil.

Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih ise 2022 olarak açıklanmıştı.


PAYLAŞ