Adalet Nöbeti'nden Mücella Yapıcı'yla dayanışma mektubu

Çizim: Murat Başol

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Adana Şubesi'nin Gezi tutukluları için başlattığı 'Adalet Nöbeti' devam ediyor. Eylemin 18. gününde, Gezi davası tutuklusu mimar Mücella Yapıcı'nın kız kardeşi Müberra Sağlamkaya Zöhre ziyarette bulundu. TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) bileşenleri ve oda başkanlarının da yer aldığı ziyarette Zöhre, Mimarlar Odası ve tüm Adalet Nöbeti katılımcılarına gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

Mimarlar Odası Başkanı Sedat Gül ve yönetim kurulu üyeleri, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Feyzullah Korkut, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Şehmus Alpaslan ve TMMOB İKK Üyesi Erol Salman ile TMMOB bileşenlerinin katıldığı ziyarette gösterilen destek ve dayanışmanın önemli bir moral sağladığını vurgulayan Zöhre “Ablam devrimci, mücadeleci ve cesur olduğu kadar insan ve çevre sevgisiyle dolu bir kadın. Ödedikleri bu bedel de çevre ve insan sevgisiyle gösterdikleri direnişin bedeli. Ben sizlere özellikle Adalet Nöbeti için ablam ve diğer tüm tutuklulara gösterdiğiniz desteğe teşekkür etmek için geldim. Buradaki dayanışmacı duruşunuzu ziyaretimde onlara anlatacağım. Onlar için çok önemli bir moral olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

MÜCELLA YAPICI'YA MEKTUP

TMMOB bileşenlerinden oluşan heyet, Gezi Davası'nda verilen hükümlerin TMMOB'nin güçlü ve örgütlü duruşu karşısında uzun süredir sistematik olarak sürdürülen direnç kırma girişimlerinden birisi olduğunun altını çizerek, adalet ve demokrasi talebiyle dayanışmayı sürdüreceklerini ifade ettiler. Ziyarette bulunan heyet, Mücella Yapıcı'ya destek ve moral için birer mektup yazarak kız kardeşi Müberra Sağlamkaya Zöhre'ye teslim etti.

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Mimar Sedat Gül, Mücella Yapıcı ve tüm Gezi Davası tutukluları için adalet sağlanana dek dayanışma ve Adalet Nöbeti'nin süreceğini belirterek, Zöhre'ye ziyaretinden dolayı teşekkür etti.


PAYLAŞ