Aynur Doğan konserini iptal eden Derince Belediyesi 'gerekçe' açıkladı: İzin alamadık

Kocaeli'nin AKP'li Derince Belediyesi, Kürt Sanatçı Aynur Doğan'ın 20 Mayıs’ta ilçede vereceği konseri 'iptal' etti. Dersimli sanatçı Aynur Doğan'ın konserini yasaklayan Derince Belediyesi tepkiler üzerine ikinci bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Duyuruyu sosyal medyadan yapan belediye yönetimi, Doğan'ın ismini dahi anmadı ve şu ifadeleri kullandı:

,"DUYURU! İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir."

Derince Belediyesi'ne tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medya kullanıcıları, sanatçılar, yazarlar, siyasiler kararı kınadı. Bunun üzerine Derince Belediyesi bir duyuru daha yaptı.

İptali sosyal medya hesabının ana sayfasından duyuran belediye, 'gerekçe' sunduğu açıklamasını ise tepki gösteren Twitter kullanıcılarını etiketleyerek yaptı:

"ÖNEMLİ DUYURU Bugün iptal edildiği açıklanan konser organizasyonu, etkinlik öncesi yetkili mercilerden gerekli izinlerin alınmayarak, resmi işlemlerin yapılmaması ve bu süreçte uygun olmayan şekilde bilet satışı gerçekleştiğinden dolayı iptal edilmiştir."

 


PAYLAŞ