'Beşli çeteleri, SADAT’ları hep birlikte ezeceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla CHP Gençlik Kolları ile birlikte Güvenpark'tan Anıtkabir'e yürüyor.

Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen CHP’nin gençlik kolları, Güvenpark'ta bir araya geldi. Güvenpark’tan  Anıtkabir’e yapılan yürüşte ‘ Hak, hukuk, adalet’, ‘Canan Başkan yalnız değildir’, ‘Gençlik burada, Ata’sının yolunda’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’ sloganları sık sık atılırken ‘Kuvayi Miliyeciler burada, SADAT’a geçit yok’ pankartı dikkat çekti.

Gençlik yürüyüşüne katılan Kılıçdaoğlu, şöyle konuştu:

“Bugün hep birlikte ülkeyi siyasal ve ekonomik bağımsızlığı yeniden güçlendirmek için yollara çıktık. Adalet yürüyüşü bunun en önemli adımıdır. İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamemizde ikinci yüzyıla Türkiye'yi hazırlamak zorundayız. Beraber, birlikte, kavgasız, omuz omuza, aynı zamanda kararlı, birlikte yürüyerek. Toplumun her kesimini kucaklayarak. 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız.

Çetelerin olduğunu biliyorum. Beşli çetelerin, SADAT'ların olduğunu biliyorum. Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz."

Evrensel


PAYLAŞ