'Milletin Sesi' mitinginde vatandaşlar konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Maltepe Miting Alanı'nda düzenlenecek 'Milletin Sesi' mitingi için binlerce kişi alanda toplandı. Miting, CHP yönetimi, Büyükşehir Belediye başkanları, İstanbul’daki ilçe belediye başkanları ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun vatandaşları selamlaması ile başladı. Maltepe Sahil Miting Alanı’nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce vatandaşlara söz verildi. Mitinge, 500 bine yakın kişi katıldı.

VATANDAŞLAR SÖZ ALDI

Ev işçisi Muazzez Süngür kürsüye çıkarak, Çocuklarımın okumasını ve bizden daha iyi yaşamasını istiyorum. Her geçen gün bu umudum azalıyor. Bir iki sene öncesine kadar çocuklarımızı nasıl okutacağız diye düşünürken işimdi çocuklarımızı nasıl okutacağız diye düşünüyoruz. Beni bütün annelerin anlayacağını düşünüyorum. Anneleri bu hale getiren sistem utansın diyorum açıklamasını yaptı.

'Milletin Sesi' mitinginde konuşan kağıt toplayıcısı vatandaş, "Bize ekmek bırakmadılar. Artık buna dur demenin zamanı geldi!" dedi.

Milletin Sesi mitinginde konuşan kasap, "Çöpe attığımız kemikli etler reyonlarda yerlerini aldı. Et alamayan insanlar 'en azından tadı geçsin' diyorlar!" ifadelerini kullandı.

Bulaşıkçılık yapan Nazife Canoğlu, söz alarak "Akşamdan sabaha zam olur mu? Ben hayatımda ne böyle bir zam gördüm, ne böyle bir pahalılık gördüm!" diyerek zamlara tepki gösterdi, geçinemediklerini aktardı.

GEZİ'DE YAŞAMINI YİTİRENLERİN VE TUTUKLULARIN AİLELERİ ALANDA

Gezi Davası'nda tutuklanan Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganlarıyla Milletin Sesi kürsüsüne çıktı. Demir, "Düşlerimizi gerçekleştirmenin yolu, bizi bugün bir araya getiren özgürlük eşitlik ve kardeşlik talebinde ısrar etmekten ve her şeye rağmen bir arada ve dayanışma içerisinde olmaktan geçiyor." dedi.

Gezi aileleri de sahneye çıkarak vatandaşlara selam verdi. Vatandaşlardan "Hak, Hukuk, Adalet" ve "Her yer Taksim Her Yer Direniş" sloganları atıldı.

ENGİN ALTAY: CHP'NİN VE KILIÇDAROĞLU'NUN SÖYLEYİP DE YAPAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Halk TV'ye yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız uzun yıllardır bir birikim içinde. Türkiye'nin sorunlarına çözüm noktasında CHP'nin ve kendisinin ne kadar kararlı olduğunu kamuoyu ve milletle paylaşacak. Çözüm noktasında önemli mesajlar verecek sorunları zaten vatandaş yaşıyor. CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun söyleyip de yapamayacağı hiçbir şey yok. Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini ifade edecek ve şüphesiz bir yetki isteyecek" dedi.

T24


PAYLAŞ