Bodrum'da sezon açılıyor: Plaj ücreti 10 bin euroya kadar çıkıyor

Türkiye'nin gözde tatil lokasyonlarından Bodrum'da yaz sezonunun başlamasıyla plaj ve otellerde hareketlilik başlarken, fiyatlar da uçtu. Özel plajlara giriş ücreti 150 liradan başlıyor. Verilen hizmetin kalitesine göre bu fiyat katlanarak artıyor. Özel plajlardaki locaların ise geçen sene yüksek sezonda 10 bin euroya kadar çıkan fiyatlarının bu yıl da aynı olması bekleniyor. Özel plajlarda 1 lahmacun 200 TL, hamburger ise içindeki malzeme ve sunum hizmetine göre 35 ile 200 TL arasında satışa sunuluyor. 

Her hizmetin bir bedeli olduğunu belirten Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Daha salaş yerlerde lahmacuna daha fazla fiyat ödeniyorsa orada duracaksınız. Hizmet kötüyse mutlaka hak aranmalıdır. Her hizmetin bir fiyatı vardır. İyi hizmet veren otellerin, özel plajların fiyatı bellidir. Orta kalitedeki otellerde fiyatlar daha uygundur. Bu bedeli de verilen hizmete ödüyorsunuz. Lahmacunun fiyatının 200 TL olmasının mutlaka bir nedeni vardır. Bunun hem ürün hem de sunumunda bir hizmet kalitesi vardır" diye konuştu.

Özel plajlara giriş ücretinin 1500 liraya kadar çıktığını belirten Dengiz, bu fiyatı ise şöyle gerekçelendirdi: "Özel plajların girişte müşterilerine ilk başlarda 150 lira gibi bir kredi açıyor. Bu kredinin içerisine içecek ve yiyecek alınabiliyor. Ayrıca özel plajların işletmecileri bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstleniyorlar. Bazı plajlarda verilen hizmetin bedeli 1500 liraya kadar çıkıyor. Yeter ki doğru hizmet yapsınlar. Geçen sene yüksek sezonlarda özel plajlardaki localara giriş ücretleri 10 bin euroya kadar çıkmıştı. Bu rakam, plajdaki bir bölümün kapanması için verilen ücret." 

Dünyanın tüm turizm bölgelerinde düşük, orta ve yüksek fiyat uygulaması olduğunu söyleyen Dengiz, "Bodrum pahalı" gibi bir algının oluşmaması gerektiğini savundu.
 


PAYLAŞ