AKP’li Yılmazer’den ‘tasarruf’ önerisi: Marketten karpuz almıyorum, her sene ekiyorum

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin fahiş kırmızı et fiyatlarına yönelik “Kasaptan 100 liralık et almıyorum, kuzu kestiriyorum” sözlerinden sonra, AKP’li Mehmet Yılmazer’den “Karpuzu marketlerden alırsanız fiyatlar böyle olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela” açıklaması geldi.

AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer, karpuz fiyatlarının yüksek olmasına ilişkin “Karpuzu marketlerden alırsanız fiyatlar böyle olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela” dedi.

'BEN HER SENE KARPUZ EKİYORUM'

Yılmazer, hayat pahalılığını eleştiren vatandaşa verdiği yanıtta, "Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela" ifadelerini kullandı.

Yılmazer, 'karpuz yetiştirin' diye yazdığı paylaşımına ''Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali'' diye yazan kullanıcıya ise şöyle yanıt verdi: 

Evet ya gerçekten yerliden almaz isen böyle olur bayım. Sen zekisin ya oran kavşağını çözün bir an evvel de tatava yapmayın burada. Hadi işine

AKP'li Yılmazer, mazot fiyatlarının artmasının iktidardan kaynaklanmadığını ve uluslar arası piyasalarda fiyatların arttığını belirterek Londra'dan aldığı motorinin de pahalı olduğunu söyledi.


PAYLAŞ