Cannes Film Festivali’nde Çiğdem Mater’e selam

75. Cannes Film Festivali'nin “Un Certain Regard” (Belirli Bir Bakış) bölümünde yarışan ve Queer Palmiye'ye de aday gösterilen Emin Alper imzalı "Kurak Günler" filmi, bugün dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Türkiye saatiyle 10:00'da Debussy Theatre'da gösterimi başlayan filmin ayrıca 24 ve 25 Mayıs'ta da gösterimleri yapılacak.

ÇİĞDEM MATER'E SELAM GÖNDERDİ

Emin Alper, filmin gösteriminin ardından yaptığı konuşmada, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanan yapımcı Çiğdem Mater'e selam gönderdi.

Alper, "Meslektaşımız ve filmimizin ortak yapımcılarından biri olan Çiğdem Mater'e teşekkür ederim. Şu an bizimle değil, çünkü kendisi gülünç bir dava sonucu hapse atıldı. Bizimle olmasa da aklımız ve kalbimiz onun yanında" dedi. 

Filmin başrol oyuncularından Ekin Koç, "Üç Kuruş" dizisinin çekimleri tamamlandıktan sonra Cannes'a giderek diğer başrol oyuncusu Selahattin Paşalı ve yönetmen Emin Alper'le bir araya geldi. 

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor. 


PAYLAŞ