Ezgi Mola'ya, Musa Orhan'a hakaretten para cezası

Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi, oyuncu Ezgi Mola'yı, Batman'da intihar eden İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 6 bin 960 lira para cezasına çarptırdı.

T24'te yer alan habere göre, Batman’da silahla yaşamına son veren İpek Er’in bıraktığı mektubunda kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Musa Orhan’a “tecavüzcü şerefsiz” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla oyuncu Ezgi Mola hakkında “hakaret” suçundan dava açılmıştı. Mola, basit yargılama usulüyle yapılan yargılama sonucunda 65 gün adli para cezasına çarptırılmış ancak istinaf mahkemesi kararı bozmuştu. Yeniden görülen ve duruşmalı olarak gerçekleştirilen davada karar çıktı.

Mola davada, şunları söyledi: 

“Arabulucu tarafından arandım, katılan tarafın 50 bin TL ödenmesi durumunda şikayetten vazgeçeceği söylendi. Asıl gelir kapısı yaratmak bu olurdu. Ben mesleğimi icra ederek gelir kazanıyorum. Benim tweetim öncesinde yüzbinlerce tweet vardı. Tweet silinmese de olur 50 bin lirayı ver dediler. Setten arkadaşlarım bu teklifin yapıldığı ana şahit oldular. Adli tıp raporunda sperm örneği de uyduğu için olayın netleştiği çok açık belirtilmiştir. O kadar çok bu potansiyelde insan salıveriliyor ki ben de gündemin paylaşımlarını görerek bu paylaşımı yaptım. Herkes ayaklanmış durumdaydı. Benim paylaşımımın sert olduğunu düşünmüyorum. Sinir bozukluğu ile yapılan bir paylaşımdı. Ortada ölmüş bir insan vardır. Düşüncelerimi belirttim. Çünkü biz birbirimize destek olmalıyız. Kim olsa yine aynı şekilde davranırdım. Ortada bir mağduriyet bulunmaktadır ve ben de sanatçı olarak sesimi duyurdum ve herkes gibi tepkimi dile getirdim. Beraatımı talep ediyorum."


PAYLAŞ