Mem Ararat’ın konseri de iptal edildi

DAHA FAZLA OKU

Ziz Müzik, Bursa Valiliği'nin  ‘kamu güvenliği’ gerekçesiyle konseri iptal ettiğini duyurdu

Aynur Doğan, Niyazi Koyuncu, Apolas Lermi, Metin Kemal Kahraman ve Melek Mosso’nun konserlerinin iptal edilmesinin ardından Mem Ararat’ın Bursa konseri iptal edildi.

Ziz Müzik tarafından yapılan açıklamada iptal kararına ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Müziğe ve sanata yönelik engeller devam ederken 29 Mayıs tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Mem Ararat konseri ‘kamu güvenliği’ gerekçesiyle iptal edilmiştir.

Konsere 3 gün kala tüm hazırlıkların tamamlandığı, biletlerin tamamının tükendiği konserimizin iptal kararı bu sabah itibarıyla bizlere ulaşmıştır.

Müzik, sevgiyi ve özgürce bir arada yaşama duygusunu artırır. Ancak son günlerde yaşanan konser iptallerinden dolayı derin bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Alınan kararlar toplum açısından kaygı vericidir.

Şarkılarımızı her dilde söylemeye, sevgimizi sanat ve müzikle büyütmeye ve sevgiyle kucaklaşmaya devam edeceğiz.”

KONSERLER ART ARDA İPTAL EDİLİYOR

İlk olarak AKP'li Derince Belediyesi’nin, Aynur Doğan'ın konserini iptal etmesinin ardından, iptal kararları peş peşe geldi.

Daha sonra Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin 17 Mayıs'ta yapılması planlanan Muş konseri, Valilik tarafından bir gün öncesinde yasaklandı.

AKP'li belediyeler tarafından sanatçıların konserlerinin yasaklanmasına bu kez Niyazi Koyuncu da eklendi. Koyuncu'nun 25 Mayıs’ta  Pendik'te vereceği konser, AKP'li belediye tarafından iptal edildi.

Karadenizli sanatçı Apolas Lermi de Denizli konserinin Pamukkale Belediyesi, Bostancı konserinin organizasyon tarafından iptal edildiğini duyurdu.

Isparta’da 3 Haziran’da düzenlenecek bir festivalde sahne alacak şarkıcı Melek Mosso’nun konseri de iptal edildi.

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ