Aynur Doğan'ın Bursa konseri de iptal edildi

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli'deki konseri Derince Belediyesi tarafından "uygun olmadığı" gerekçesi ile iptal edilen sanatçı Aynur Doğan'ın Bursa'daki konseri de iptal edildi. Aynur Doğan, 31 Mayıs'ta Bursa Kültürpark Açıkhava sahnesinde konser verecekti.

BELEDİYENİN HESABI KONSERİN İPTAL EDİLDİĞİNİ DUYURDU

Kocaeli konserinin iptalinin gündeme gelmesiyle Aynur Doğan'a yönelik başlatılan sosyal medya linci, daha önce Twitter'da açıkça ırkçı olduğunu söyleyen "Jahrein" (Ahmet Sonuç) gibi ‘etkili hesapların’ dün ve bugünkü paylaşımlarının da etkisiyle hız kazandı. Sanatçı Aynur Doğan, sosyal medyada bir grup tarafından hedef gösterildi ve bu kişiler Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı'nı da etiketleyerek konserin iptal edilmesini istedi.

Belediyenin Twitter'daki destek hesabı ise konserin kendileri ile ilgisi bulunmadığını ve iptal edildiğini duyurdu. Bursa Büyükşehir Destek hesabı, Doğan'ı hedef gösteren kişilere "Merhaba, öncelikle bahsi geçen konser organizasyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ile ilgisi bulunmamaktadır. Organizasyonu düzenleyen şirket ile görüşülerek, belirtilen tarihte yapılacak olan konserin firma tarafından iptal edildiği bilgisi alınmıştır. Bilginize." içerikli mesajlar attı.

Bursa'daki bazı yerel gazeteler de Aynur Doğan'ı hedef göstermeye devam ederek, konserin iptalini "müjde" gibi duyurdu.

BİLET SATIŞ FİRMASI DA İPTALİ DUYURDU

Öte yandan konseri düzenleyen Gergedan Yapım'dan henüz bir açıklama yapılmazken, Aynur Doğan turnesinin biletlerini satan firma dinleyicilere SMS ile iptali duyurdu.

Konser bilet satış organizasyonu olan PASSO tarafından yapılan açıklamada: “ÖNEMLI BILGILENDIRME: 31 Mayıs tarihinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Aynur Doğan konseri, organizatör firmadan gelen bilgiye istinaden iptal edilmiştir. Bilet ücretiniz işlem yaptığınız karta iade edilecektir. Ücret iadenizin kartınıza yansıması kartın ait olduğu bankanın süreç ve uygulamalarına göre 8-10 iş gününü bulabilmektedir. Saygılarımızla.” denildi.

HER GÜNE YENİ BİR KONSER İPTALİ

Sanatçı Mem Ararat'ın 29 Mayıs'taki konseri de engellenmişti. Bursa Valiliğinin iptel gerekçesi ise "kamu güvenliği" olmuştu.

Eskişehir'de Anadolu Fest'in iptali ile başlayan konser yasakları,  Aynur Doğan, Niyazi Koyuncu, Apolas Lermi, Metin Kemal Kahraman ve Melek Mosso’nun da farklı bölgelerdeki konserlerinin engellenme ve iptalleri ile devam etmişti.

Evrensel


PAYLAŞ