İspanyol müzisyen Ara Malikian’ın konseri iptal edildi

Kültür Bakanlığının festival programı kapsamında düzenleyeceği İspanyol keman virtüözü Ara Malikian'ın 11 Haziran'daki konseri iptal edildi. Konserin iptaline ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Ara Malikian konseri için bilet alanlar, konser iptalini bir mesajla öğrendi.

'The Ara Malikian World Tour' kapsamında Türkiye'ye gelecek olan keman virtüözü Malikian'ın 9 Haziran’da Zorlu PSM’de vereceği konserin biletleri hâlâ satışta.

Alper Fidaner (@DemodePop) isimli Twitter kullanıcısı, “Şimdi de Kültür Bakanlığı'nın festival programı kapsamında düzenlediği Ara Malikian konseri hiç bir açıklama yapılmadan iptal edilmiş. Bilet alanlar durumu dün gelen mesajla öğrenmişler. Ara Malikian Türkiye'de defalarca konser yapmış, tanınmış bir keman virtüözü.” yazdı.

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında konser vermesi planlanan Malikian’ın konserinin iptal edilmesiyle ilgili bilgi almak için aradığımız festival sorumluları bilginin Güzel Sanatlar Birimi’nden geldiğini ve kendilerine de iptal nedeninin iletilmediğini paylaştılar.

Malikian, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hedef gösterilmişti.

Türkiye'de son haftalarda peş peşe önce sosyal medyada hedef gösterilen sanatçıların devamında konserlerinin yasaklanması veya iptalle sonuçlanması, Ara Malikian'ın konserinin de benzer nedenlerle iptal edilmiş olabileceğini akıllara getiriyor


PAYLAŞ