Rasim Ozan Kütahyalı'ya iki yanıt

Beyaz TV'de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un gösterdiği tepkiyle gündeme gelen Rasim Ozan Kütahyalı, Youtube'da yayınlanan "Ne var, ne yok" yayınında suçlamalara yanıt verirken gazeteci Ayşenur Arsan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili sözlerinden dolayı hapse atılacağını ancak kendisinin araya girerek Arslan'ı kurtardığını ileri sürdü.

Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci Uğur Dündar'ın da 28 Şubat soruşturması sürecinde korktuğunu ve kendisini arayarak "Rasim'cim, seni çok seviyoruz, izliyoruz. Çok delikanlı bir tarzın var" dediğini iddia etti.

Kütahyalı'nın sözlerine Ayşenur Arslan, Halk TV'de sunduğu Medya Mahallesi programında yanıt verdi. Rasim Ozan’ın sözlerini hatırlatan Ayşenur Arslan daha sonra stüdyoya kahkaha efekti verdi ve "Size verebileceğim tek cevap bu. Sizin sayenizde hapisten kurtulacaksam hapis yatmayı tercih ederim. Eğer hâlâ iktidar nezdinde birini hapisten kurtaracak gücünüz olduğu imajı yaratmak istiyorsanız da benim problemim değil, sizi onlara havale ediyorum" dedi.

Uğur Dündar ise TELE1'de Enver Aysever'in programına bağlanarak "Yalandan kim ölmüş" dedi. 28 şubat iddialarını reddeden Uğur Dündar, FETÖ hükümlüsü Mehmet Baransu ile yaşadığı tartışmayı ve Meclis’te kurulan Darbeleri Soruşturma Komisyonu’nda söylediği "Benim adım Uğur Dündar, başkalarına benzemem. Buraya nedamet getirmeye, günah çıkarmaya gelmedim. Bugüne kadar yaptığım haberlerin hepsinin altına bugün de imzamı atarım" ifadelerini hatırlattı.

Uğur Dündar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Mehmet Baransu 28 Şubat sürecinde canlı yayında "Uğur Dündar efsanesini bitireceğim" deyince "Uğur Dündar'ı sen değil padişahın (Fetö) bitiremez" dedim. Yayın bandı Youtube'da, herkes izleyebilir. En güçlü olduğu dönemde bunları söyledim. Cezaevine düşünce de tek söz etmedim... 


PAYLAŞ