RTÜK’ten kanallara 'Kılıçdaroğlu' cezası hazırlığı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP'li üyesi İlhan Taşçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "ABD'ye para akışı elimizde, paravan vakfın yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait!" açıklamasını yaptığı videoyu yayımlayan KRT TV, TELE1 ve Halk TV ile ilgili RTÜK'te ceza raporu hazırlandığını duyurdu.

ŞİKÂYETÇİLER ENSAR VE TÜRGEV

Twitter hesabından açıklama yapan İlhan Taşçı, "CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’ye para aktarılmasıyla ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı. Dosyalar Pazartesi günü Üst Kurulda görüşülecek! Şikayetçi TÜRGEV ve ENSAR! RTÜK, Ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı suç saydı! Gerekçe “doğruluğu kesinleşmemiş”! Dünyanın her yerinde haber değeri taşıyan ve 'yorumsuz' bu yayın nedeniyle TV’lere para cezası verilmesi isteniyor. Karar Pazartesi günü…" ifadesini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, videosunda, "Erdoğan ailesinin ABD'de kurulan bir vakfa TÜRGEV ve Ensar aracılığı ile 1 milyar lira kaçırdığını" iddia etmişti.


PAYLAŞ