Katil Winnie the Pooh'un başrolde olduğu korku filmi izleyicileri ikiye böldü

Hayranlar yakında gösterime girecek Winnie the Pooh: Blood and Honey adlı korku filmi fikrini hem övdü hem de eleştirdi.

Genelde çocuklara hitap eden, kucaklanası karakter, Rhys Frake-Waterfield'ın şiddet içeren sinema filminde yeniden yorumlanarak kötü biri olarak gösteriliyor.

Pek çok kişinin aşina olduğu neşeli görünümlü ve parlak kırmızı tişörtlü Winnie the Pooh'nun aksine animasyon ayının bu versiyonunun karanlık bir gündemi var ve pantolon askılarıyla kareli bir gömlek giyerken görülüyor.

A. A. Milne'in yarattığı klasik çocuk öyküsü karakterinin telif hakları bu yıl kamuya açık hale geldi. Bu, Pooh ve arkadaşı Piglet'in, yazarın mülkünün izni olmadan kullanılabileceği ve herhangi bir yaratıcı çalışmada yorumlanabileceği anlamına geliyor.

Filmin yazarı, yönetmeni ve ortak yapımcısı olan Frake-Waterfield'a göre, olay örgüsü insan arkadaşları Christopher Robin üniversiteye gittikten sonra Winnie the Pooh ve Piglet'in neler karıştırdığını inceliyor.

Variety'e konuşan Frake-Waterfield, "Christopher Robin onlardan uzaklaştırılıyor ve onlara yiyecek verilmiyor" diye açıkladı.

Bu, Pooh ve Piglet'in hayatını epey zorlaştırıyor.

Çünkü o kadar çok başlarının çaresine bakmak zorunda kalıyorlar ki esasen vahşileşiyorlar... Artık evcil değiller: Etrafta dolaşıp av bulmak isteyen saldırgan bir ayı ve domuz gibiler.

 

Seslendirme kadrosunda Winnie rolünde Craig David-Dowsett, Piglet rolündeyse Chris Cordell yer alıyor.

Filmden kareler internette yayımlandığından bu yana kullanıcılar bu kabusumsu yoruma dair görüşlerini paylaşıyor. Bazıları karakterin Disney'in telif haklarından çıkarak ortak kullanıma açık hale gelmesini kutladı.

Bunu destekleyen bir kişi "Winnie the Pooh yetişkinlere yönelik bir korku filmi haline getiriliyor. Evet, gerçekten. Kamu mülkü olmasını bu yüzden seviyorum" diye tweet attı.

Ne var ki başkaları bu sert değişime dair o kadar da heyecanlı değil.

Şüpheci bir Twitter kullanıcısı "Eğlence sektöründeki her şeyle oynanmasına gerek yok" diye haykırdı.

Winnie the Pooh'yu korku filmine dönüştürmek mi? Hiçbir şey kutsal değil mi?

Bir başkası, "WINNIE THE POOH'YU ÇOCUKKEN İZLEYEN/OKUYAN KİM, 'Biliyor musun? Bundan bir gün çok iyi korku filmi olur' DİYE DÜŞÜNÜR?!" diye sordu.

Öte yandan başka bir Pooh hayranı, şiddet içeren davranışların basitçe karakterin doğasına aykırı olduğunu iddia etti.

Hayran şöyle yazdı:

Ayı Pooh kimseyi öldürmez, iki elma boyunda ve bala bayılıyor.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

 


PAYLAŞ