Emniyette 35 bin personelin atama ve yer değiştirme işlemi yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM), 2022 yılı genel atama çalışmaları çerçevesinde, başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, kıdemli başpolis memuru, başpolis memuru ve polis memuru rütbelerindeki toplam 35 bin 874 personelin atama ve yer değiştirme işlemlerini gerçekleştirdiği bildirildi.

Birinci bölgeden ikinci bölgeye 16 bin 957 personel, ikinci bölgeden birinci bölgeye 17 bin 24 personel, ikinci bölgeden ikinci bölgeye bin 893 personel atandı.

Emniyet hizmetleri sınıfı mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki düzenlemeyle illerin görev sürelerinin düşürülmesi sonucunda, birinci ve ikinci şark görevinde bulunan yaklaşık 7 bin 500 personelin 'batı illerine dönmeye hak kazandığı kaydedilen' açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

"İkinci şark görevini bitirmiş olan 7 bin 688 personelden, 4 bin 928 personelimiz eski çalıştıkları iller de dahil olmak üzere, büyük oranda ilk tercihlerine atamaları yapılmış, 2 bin 760 personelin ise talepleri doğrultusunda ipkaları yapılmıştır.

Yönetmelikte yapılan değişiklik çerçevesinde, çocukları 7'nci sınıf, 11'inci sınıf ve üniversitede son sınıfa geçecek olan 4 bin 89 personelimizin ipka talepleri kabul edilmiştir.

Halen şark görevinde olan ancak yönetmelikte yapılan düzenlemeyle şark görevinden muaf tutulan 268 şehit ve gazi yakınımız, tercihleri doğrultusunda istedikleri yerlere atanmışlardır.

Ayrıca teşkilat mensuplarımızdan 50 yaş ve üzeri olan 6 bin 705 personelimizin ipkaları talepleri doğrultusunda kabul edilmiştir."


PAYLAŞ