Sokak röportajında Bahçeli'yi eleştiren belediye meclis üyesi özür diledi

Sokak röportajları yapan "Sokak Kedisi" kanalında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek oy vermeyeceğini söyleyen Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Süreyya Türkmen, belediye meclisinde özür diledi.

Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de kendisine mikrofon uzatılan Türkmen, "Bahçeli deyince sinirlerim tepeme çıkıyor. Hiç adını sorma, şimdi hakaret ederim. Bahçeli'nin memleketi diye bir memleket yok. ('Yani iktidar değişikliği istiyorsunuz?') Kesinlikle. Hem de yarından da erken. Korkunç oy kaybetti burada. Benim çok eski MHP'li arkadaşlarım var, 'Biz bu adamı mı destekledik?' diyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Sokak röportajını yapan 'Sokak Kedisi' hesabı ise Twitter'dan şu ifadeleri kullandı: "Osmaniye'de yaptığımız röportajımızda Devlet Bahçeli'yi eleştirdiği için Belediye meclisinde özür dilemek zorunda bırakılan vatandaşımız. Özür dilemek zorunda bırakılması yetmezmiş gibi bir de özrü kayda alınıp MHP'li hesaplarda paylaşılıyor! Osmaniye küçücük bir şehir! Polisler eşliğinde ve baskısında yaptığımız röportajın kurgu olduğunu iddia edenlerin MOBESE kayıtlarına da ulaşması zor olmaz! Hadi paylaşın da görelim hep birlikte kurguyu! Kaba kuvvetinizle birlikte sandığa gömüleceksiniz!"

Türkmen özür konuşmasında, "Sosyal medyada çıkan bir haberle ilgili arkadaşlarımdan, Sayın Devlet Bahçeli'den özür diliyorum. Yanlış anlaşılma olduğuna eminim. Çünkü önündeki şeyler kesilmiş, benim konuşmalarım. Özellikle kamuoyundan ve buradaki MHP'li arkadaşlarımdan özür diliyorum. Maksadını aşan bir konuşma olmuş" ifadelerini kullandı.

 


PAYLAŞ