CHP, AKP’nin kalelerinde sahaya indi

CHP, milletvekilleri ve parti meclisi üyeleriyle AKP’nin yüzde 50’nin üzerinde oy aldığı Çorum, Sivas, Bolu gibi 51 ilde şehirlerde yurttaşların sorunlarını dinlemek için saha çalışmalarına başladı. Ziyaretler sonucunda illerin sorunlarını içeren rapor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak. CHP, seçim döneminde de projelerini bu raporlara göre hazırlayacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Sivas’ta ziyaretlerde bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, “En çok tarımsal girdilerin fazla artmasından şikâyet ediyorlar. Üreticiler, ‘Bu mazot, bu gübre fiyatlarıyla nasıl üretim yapacağız’ diye soruyor. Herkes geçim sıkıntısından söz ediyor. 2021’de 50 kilogramlık bir şeker 280 lirayken şimdi 1250 lira. Un fiyatı da 80’den 480’e çıkmış. Satışlar azalmış. 40 gram ekmek 1.5 lira. İnsanlar bizlere bunları anlatıyor” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da AKP’nin yüzde 52 oy aldığı Çorum’a yaptığı ziyareti anlattı. Başarır, “Her kesimle görüşüyoruz. Özellikle pazarda inanılmaz bir tepki var. İnsanlar, ‘Torbalarımızı dolduramıyoruz’ diyor. Kamyoncular da çok şikâyetçi. Lastikten benzine kadar maliyetlerinin yüzde 300 arttığını söylüyorlar” bilgisini paylaştı. Çorum’da seçmende bir değişim gözlemlediklerini söyleyen Başarır, “Daha önce oy verenler asla vermeyeceğini söylüyor. Burada AKP üç milletvekili çıkartmış, CHP bir. Bir sonraki seçimlerde tam tersi bir tablo olmasını bekliyoruz” diye konuştu.


PAYLAŞ