Yeni Akit hedef gösterdi, Sefo yanıt verdi

Rapçi Sefo, valilik talimatıyla ‘müzik yasağı’ gerekçesiyle verdiği konserde sahneden indirildi. Yeni Akit, sosyal medya hesabından tepki gösteren Sefo’yu hedef aldı.

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi. İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit, sosyal medya hesabından tepki gösteren Sefo’yu hedef aldı.

 ‘Şarkıcı bozması Sefo’ ifadelerini kullanan Yeni Akit, “Vatandaşlar, ‘Türkiye’yi beğenmiyorsan defol’ ifadeleriyle şarkıcı parçasına haddini bildirdi.” dedi.

Sefo ise, Yeni Akit'in paylaşımını alıntılayarak, "Gazete bozması akit tv" ifadelerini kullandı. 

Bodrum Kaymakamlığı da konu hakkında açıklama yaparak yasağın 00.00'den sonra geçerli olduğunu savundu.

Bodrum Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı'nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00'dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi'nde, 'Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00'den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur.Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine göre takibat yapılır' hükmü amirdir.”


 


PAYLAŞ