Ahmet Türk: CHP iktidara yürüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, görevden alınan ve yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Mardin'de bir araya geldi.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Ahmet Türk'le tarihi konağında yeniden görüşen Salıcı ve Türk, bir süre sohbetin ardından, konağı gezdi.

Türk, görüşme sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Toplumda değişim dönüşüm var. İktidar eskiden ikna ediciydi, ama bu ortadan kalktı. Değişimin toplumun ihtiyaçlarına yanıt vermesi lazım. CHP iktidara doğru yürüyor. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacak. Yeni bir dönemin kapısı açılıyor. Önemli olan yalnız seçimi kazanmak değil seçim sonrası da ne olacağını düşünüyoruz. Önemli adımlar atılacaktır" diye konuştu. 

"Türkiye’nin en önemli meselesi Kürt meselesi" diyen Türk, "Bu konunun diyalogla konuşmayla çözülmesi gerekiyor. Sürecin buna müsait olduğunu düşünüyorum. Geçmişte büyük acılar yaşandı, yanlışlıklar yaşandı. Bugün silahlı mücadelenin sorunları çözmeyeceği artık anlaşılmıştır. Bu konuda da ciddi adımların atılması lazım. Kucaklayıcı bir politikanın izlenmesi lazım. Kucaklayıcı bir politika izlenirse Türkiye kısa zamanda refaha ve demokrasiye ulaşacaktır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Türk, şu anki siyaset ortamına ilişkin ise "Bir dönemin sonu olarak değerlendiriyorum. Bir dönemin kapandığı yeni bir dönemin açıldığı zamanlardan geçiyoruz diye düşünüyorum. Herkes elini taşın altına koyarsa toplumsal barışı sağlayabiliriz" dedi. 


PAYLAŞ