Kılıçdaroğlu'ndan Prens Selman'ın Türkiye ziyaretine tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da Toplu Üye Katılım Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın son Suudi Arabistan ziyaretlerini eleştirdi, "Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi. 'Suudi Arabistan'a gideyim, BAE'ye gideyim acaba bana para verirler mi?' Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Şimdi el avuç açıyoruz birileri bize para verir mi diye" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Devlette liyakat olacak. Bir işi ehline teslim etmek sadece insanlığın gereği değil aynı zamanda inancımızın da bir gereğidir. Yolsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim" dedi.

“Bu ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşamasını isteriz” diyen Kılıçdaroğlu “Bize oy verir veya vermez hiç önemi yok. Ona hizmet götürmek bizim temel görevimizdir. Belediye başkanlarımız burada. Onlara 7 madde vermişim, her ay okuyun diyorum. Maddelerden birisi, 'Belediye başkanı seçildiğinizde önce yoksul mahallelerden başlayarak hizmet götüreceksiniz', bol miktarda kreş açacaksınız diyorum” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, KPSS’yi kaldırmayacaklarını ancak mülakatın kaldırılacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD'de. Buradan milyon dolarları ABD'ye transfer ediyorlar. Manhattan'da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali'nin çiftliğini satın alıyorlar. Kendi dünyalıklarını ABD'de yapıyorlar ama benim bu millete sözüm var o paraların tamamını Türkiye'ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim” dedi.

“Uyuşturucu baronlarıyla kol kola giren siyasetçilerin ve baronların defterlerini düreceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Polis kardeşlerimize 'Yetki sende' diyeceğiz. Hangi siyasi müdahale ederse onunda defterini düreceğiz” ifadelerini kullandı.


PAYLAŞ