İtalya'daki helikopter kazasında ölenlerin cenazeleri Türkiye'ye getiriliyor

9 Haziran’da İtalya’nın Lucca kentinden Treviso’ya gitmek üzere havalandıktan sonra kaybolan ve iki gün sonra Reggio Emilia'da dağlık alanda düşmüş olarak bulunan helikopterde hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazeleri bu akşam İstanbul’a getirilecek.

Cenazelerin bu akşam yerel saat ile 19:40'ta Milano Malpensa Havalimanı'ndan kalkacak olan uçak ile İstanbul'a getirileceği ve uçağın 23:40'ta İstanbul'da olmasının planlandığı belirtildi.

Helikopterdeki 4 Türkiye vatandaşının, bir fuar için İtalya'da bulunan Eczacıbaşı Holding çalışanları olduğu açıklanmıştı.

Eczacıbaşı, bugün yaptığı açıklamada cenaze törenlerinin yarın yapılacağını söyledi.

Toplam 7 kişinin bulunduğu helikopter 9 Haziran’da havalandıktan bir süre sonra radardan kaybolmuş ve iki gün sonra Reggio Emilia bölgesinde dağlık alana düşmüş olarak bulunmuştu. Helikopterin düştüğü Modena kentinin valiliği, tüm yolcuların ve pilotun hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Olayla ilgili olarak Reggio Emilia Cumhuriyet Savcılığı, taksirle insan öldürmek ve felakete sebep olmak suçlamalarıyla soruşturma başlattı. Şu aşamada soruşturmaya hedef olan herhangi bir şüphelinin bulunmadığı belirtildi.

Ulusal Uçuş Güvenliği Ajansı tarafından da güvenlik incelemesi başlatıldı.


PAYLAŞ